ÜRETİM

Model: Model talebi doğrultusunda teknik çizimler model hanemize veya yıllardır birlikte çalıştığımız model imalatçılarına verilmektedir. Model ölçüleri müşterimize raporlanır, onaya müteakip kalıba alınmaya hazır hale gelir. Modeller fabrikanın özel bölümünde müşterinin kendi adıyla muhafaza edilir.

Kalıplama: Firmamımızda el kalıplama yapılmakta olup, Pompa çarkları vb. riskli parçaların maçaları maça makinemizde basılmaktadır.

Döküm ve Taşlama: 1 adet 500 kg, paralel çalışan 1 adet 1 ton ve 1 adet 500 kg, endüksiyon ocağında yüksek kalifiye personelimiz ile siparişlerinizin dökümü özenle yapılmaktadır. Döküm temizliği ayrı bir ekip tarafından yapılmakta ve bazı parçalar gerektiğinde ve özel talepler doğrultusunda ısıl işleme tabi tutulmaktadır. Kumlama, 10 ton tek parça kapasiteli 2500x2500x3500 ölçülü kumlama makinemizde yapılmaktadır.

TEKNOLOJİ

Mesamat Döküm global pazarın dinamik ihtiyaçlarını takip ederek müşterilerinden bu doğrultuda gelecek talepleri karşılama yeteniğini sürekli geliştirmektedir.

Spektrometre ile malzeme analizi yapılmaktadır.

ERGİTME

Kalite standartlarına uygunluğu sağlamak için sıvı metalin sıcaklık ve kimyasal kompozisyonu her ergitmeden sonra ölçülür.

ÜRETİM ALANLARI

Reçineli kum mikseri ile daha sağlıklı kalıplama işlemi yapılmaktadır.